سلام، به نفیس چرم خوش آمدید :)

چرم مصنوعی چیست ؟

چرم مصنوعی چیست ؟

تاریخچه چرم

انواع چرم مصنوعی در  ساخت محصولات مختلفی همچون مبل، کفش ، کیف، پالتو، پوشاک، مبلمان و روکش خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. چرم مصنوعی نوعی از چرم است که از مواد مصنوعی تشکیل شده است. یکی از دلایل گرایش به تولید چرم مصنوعی در صنعت چرم، پرهزینه بودن چرم طبیعی است. البته امروزه چرم مصنوعی جایگزین مناسبی برای چرم طبیعی محسوب می شود.

چرم یکی از برترین اختراعات بشر است که توانسته است کمک زیادی به بهبودزندگی انسان‌ها کند. استفاده از چرم به دوران انسان‌های نخستین بر می گردد، زمانی که چرم به‌عنوان پوششی برای انسان مورد استفاده قرار گرفت. با گذشت زمان استفاده از چرم گسترش پیدا کرد به طوری که از آن برای ساخت کیف چرم، کفش چرم، پوشاک و مبلمان چرمی استفاده می کنند.

چرم مصنوعی به گونه ای ساخته می شود که شباهت زیادی به چرم طبیعی دارد و همین موضوع گاها تشخیص آن از چرم طبیعی را بسیار مشکل می سازد. امروز در صنعت چرم، چرم مصنوعی را با نام‌های مختلفی همچون چرم اگزما، چرم پلی اورتان و چرم وگان نیز معرفی می‌کنند.

nafis-leather.ir

دامنه استفاده از چرم مصنوعی بسیار گسترده است به گونه ای که در تولید وسایلی از قبیل کفش، کیف، مبلمان و اثاثیه منزل نیز از چرم مصنوعی استفاده می شود. لازم به ذکر است؛ در زمانی که این چرم از پلاستیک ساخته شود، در تولید پوشاک و پارچه از آن استفاده می‌شود.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.